Różne warianty papieru

 

Papier przede wszystkim kojarzy się nam z białymi kartkami, które wykorzystujemy wtedy, gdy chcemy coś wydrukować lub odręcznie napisać. Warto jednak mieć świadomość, że wchodząc do sklepu papierniczego znajdziemy o wiele więcej typów różnorodnych papierów, które dzięki swoim właściwościom mogą znajdować dość zróżnicowane zastosowanie.

Wykorzystanie papieru samoprzylepnego

papier samoprzylepnyPierwszym rozróżnieniem, które należy zauważyć jest fakt, iż w sprzedaży znajdziemy papier biały i kolorowy. Papiery te cechują się różną gramaturą, połyskiem lub matowym wykończeniem, a ponadto mogą cechować się dodatkowymi właściwościami, np. mogą posiadać warstwę kleju, który umożliwia nam szybkie przyklejenie jednego typu papieru do większej kartki. Papier samoprzylepny, bo o nim mowa, najbardziej znany jest nam z czasów szkolnych, gdy podczas zajęć plastycznych zdecydowana większość osób przynajmniej raz realizowała różnego typu wyklejanki. Papier samoprzylepny cechuje się różnymi kolorami i najczęściej jest dość cienkim papierem, który od spodu zabezpieczony jest taśmą odpowiadającą za utrzymanie trwałości kleju, póki jego funkcjonalność nie będzie nam potrzebna. Kiedy chcemy przykleić papier samoprzylepny do kartki innego papieru, tworząc, np. kolorową mozaikę na większym arkuszu brystolu, możemy szybko odkleić taśmę zabezpieczającą i bez konieczności wykorzystania osobnego kleju, dokonać przyklejenia papieru.

Kiedy chcemy dokonać zakupu papieru samoprzylepnego, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty produktów proponowanej nam przez sklepy papiernicze. W miejscach tego typu możemy bez problemu znaleźć zestawy papierów samoprzylepnych cechujących się różnymi rozmiarami i kolorami. Oczywiście, zestawy mogą być mniej lub nieco bardziej liczne.