Skuteczna hydroizolacja fundamentów

Gdy budujemy dom to zawsze zaczynamy od tworzenia fundamentów. To właśnie na nich opiera się cała nasza konstrukcja. Fundamenty jednak powinny być tworzone w sposób bardzo dokładnie przemyślany. Istotną kwestią jest to by zabezpieczyć je również przed negatywnym oddziaływaniem wody. Nawet potencjalnie zupełnie suchy grunt może zawierać mnóstwo cząsteczek wody.

Sprawdzone metody izolowania fundamentów

izolacja przeciwwodnaNa chwilę obecną przy tworzeniu fundamentów raczej nie myśli się o tym, że mogą one chłonąć wilgoć. Konstrukcje te na pierwszy rzut oka wydają się przecież bardzo solidne więc ciężko podejrzewać, że woda mogłaby w jakikolwiek sposób im zaszkodzić. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Często jest tak, że jeśli nie zabezpiecza się fundamentów przed złym wpływem wody to niestety dochodzi do zawilgocenia. Nie chodzi tutaj jedynie o zawilgocenie samych fundamentów. Jeśli woda się już do nich dostanie to nic nie stoi na przeszkodzie by w sposób kapilarny była ona podciągnięta do wyższych partii budynku. Izolacja przeciwwodna na fundamentach jest więc bardzo istotną sprawą. Możemy wykonać taką hydroizolację przy użyciu preparatów w płynie czy też gotowej folii, która jest przystosowana do takich zadań. Folie używane do hydroizolacji są specjalnie dodatkowo wzmacniane by wytrzymywały jeszcze dłużej. Często folie tego typu posiadają również pewne wypustki na swojej powierzchni.

Na dzień dzisiejszy prawdziwym hitem są folie termokurczliwe, które mogą być wykorzystane do tworzenia hydroizolacji. Wystarczy taką folię rozciągnąć w odpowiednim miejscu i użyć opalarki by zostały zgrzane jej krawędzie. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest jednoczesne stworzenie zarówno hydroizolacji poziomej jak i pionowej. O tej drugiej często się niestety zapomina.