Skuteczna pielęgnacja stóp

 

Lato to najcieplejsza pora roku. To czas, w którym pokazujemy nasze nogi, ściągamy kozaki i zakładamy klapki czy sandały. Jednak niekiedy wstydzimy się pokazać nasze stopy po tak długim czasie chodzenia w ciepłych butach. Stopy są po prostu zaniedbane.

Jak wypielęgnować stopy na lato?

kosmetyki podologiczneNa pewno nie jeden z nas zetknął się z problemem grzybicy. To nieprzyjemna dolegliwość, która może spotkać każdego z nas. Powstaje na skutek zetknięcia się stóp z bakteriami i grzybami. Na szczęście problem ten można bardzo szybko rozwiązać stosując odpowiednie kosmetyki podologiczne. Pierwszym z nich jest krem na grzybicę. Od ręki dostaniemy go w aptece. Jest bardzo szybki w działaniu i przy regularnym stosowaniu, efekty możemy zauważyć już po kilku dniach stosowania. Oprócz kremów istnieją również lakiery. Nakłada się je jak zwykle lakiery do paznokci. Dzięki takim preparatom można w łatwy i przyjemny sposób pozbyć się grzybicy. Kolejnym problemem mogą okazać się pięty. Skóra pięt jest bardzo podatna na zrogowacenia i pękania, dlatego bardzo ważna jest ich pielęgnacja. Jeśli nasze pięty są suche, a skóra popękana niezbędny pędzie piling stóp. Oprócz pilingów można zakupić specjalną tarkę elektryczną, która bardzo szybko spiłuje nam brzydką skórę. Tarkę możemy kupić w drogerii za kilkadziesiąt złotych. Po takim zabiegu należy nałożyć krem nawilżający, aby skóra nie pozostała sucha. Trzeba jednak pamiętać, aby takiego zabiegu nie wykonywać zbyt często, gdyż im częściej będziemy ścierać skórę, tym szybciej będzie ona robić się sucha.

Wbrew pozorom dbanie o stopy nie jest takie trudne, wymaga jednak konsekwencji w działaniu. Jeśli codziennie będziemy o nie odpowiednio dbali, będziemy mogli pochwalić się pięknymi stopami w klapkach czy sandałach.