Słoik z lasem w dobrej cenie detalicznej

Obcowanie z naturą jest człowiekowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowy sen, równowaga, dystans do siebie i świata, zdolność do skupienia się na wykonywanych czynnościach, wewnętrzny ład i spokój czy zdolność utrzymywania prawidłowych relacji społecznych to tylko niektóre przykłady pozytywnego wpływu przyrody na nasze ciało i duszę. Szczęśliwy człowiek to człowiek świadomy jedności z otaczającą go przyrodą.

Lasy w słoikach warte każdej ceny detalicznej

las w słoiku - cena detaliczna

Tempo w jakim żyjemy często nie sprzyja obcowaniu z naturą. Nie każdy może sobie pozwolić na dom z ogrodem a często nawet na przyzwoitej wielkości balkon. Jednak każdy, kto zdaje sobie sprawę z tego jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa przyroda, stara się nią otaczać, w miarę swoich możliwości. Istnieją niezliczone gatunki popularnych roślin doniczkowych, które możemy hodować w naszych domach, dobierając je odpowiednio do warunków panujących w naszych mieszkaniach. Jeżeli należymy do osób zapracowanych lub często nie ma nas w domu, możemy poszukać mało wymagających roślin, którym wystarczy minimum naszego zainteresowania. Ostatnio niezwykle modne są ogrody w słoiku. Kilka niedużych roślin zamkniętych w szklanym słoju o dowolnym kształcie i wielkości tworzy bardzo ciekawe kompozycje, które praktycznie nie wymagają naszego zaangażowania. Jednak, żeby taka kompozycja miała szansę funkcjonować niejako samodzielnie, musi być odpowiednio przygotowana. Właściwe podłoże, wielkość słoja oraz rodzaj roślin muszą być tak dobrane, żeby wszystko razem idealnie współgrało w powstającym mikrośrodowisku. Decydując się na ogród czy las zamknięty w szkle dobrze jest skorzystać z porady profesjonalistów. Jeżeli zdecydujemy się podarować komuś w prezencie taki las w słoiku – cena detaliczna takiego podarunku będzie się wahała od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych i będzie zależała od wielkości kompozycji, rodzaju roślin czy czasu jaki upłynął od założenia lasu.

Takie rozwiązanie jest idealne dla posiadaczy zwierząt psów i kotów, które często przyczyniają się do różnej skali zniszczeń w naszych domowych hodowlach roślin doniczkowych. Taki kawałek lasu zamknięty w szkle daje gwarancje jego trwałości. Należy jednak pamiętać o ustawieniu naszej kompozycji w miejscu, gdzie nie będzie jej groziło przypadkowe strącenie.