Solidny zlew z granitu

Nie da się ukryć, że są takie urządzenia bez których bardzo ciężko byłoby nam normalnie funkcjonować. Jednym z takich urządzeń, które akurat znajdować się musi w naszej kuchni jest zlewozmywak. Dzięki takim urządzeniom możemy nie tylko zmywać naczynia ale również będzie nam łatwiej przygotowywać posiłki. Zlewozmywaki dostępne obecnie w sklepach mogą zadziwiać swoim niebanalnym wyglądem.

Nowoczesny zlewozmywak do kuchni

zlewozmywak granitowy z bateriąWiększość z nas zlewozmywaki kojarzy ze stalą. Do niedawna faktycznie zlewozmywaki tworzono głównie z blachy stalowej, której nadawano odpowiedni kształt. Wadą takich rozwiązań było chociażby to, że takie zlewozmywaki dość łatwo dopadała korozja. Również pielęgnacja takich zlewów nie była czym najprzyjemniejszym. Od jakiegoś czasu takie zlewozmywaki wypierane są przez nowe rozwiązania. Jednym z nich jest chociażby zlewozmywak granitowy z baterią. Takie urządzenie mimo tego, że nazywane jest granitowym to jednak z samego granitu nie powstaje. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj bowiem żywica epoksydowa, która ma za zadanie wiązać wszystko w całość i nadawać zlewozmywakowi odporności na wpływ różnych czynników. Zlewy granitowe powstają w różnych wersjach. W sklepach znaleźć możemy zlewy wyposażone w jedną lub dwie komory. Dość często wybieranym produktem są również zlewozmywaki granitowe, które posiadają zamontowany dodatkowo ociekacz przydatny po zmywaniu naczyń.

Na ten moment w zlewozmywaki granitowe zainwestowało już mnóstwo osób. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to zdecydowanie trafiona inwestycja. Zlewy tego typu powstać mogą również na zlecenie klientów jeśli takowi mają jakieś specjalne wymagania co do wyglądu czy funkcjonalności zlewozmywaków. Należy jednak liczyć się z tym, że za taki zlewozmywak trzeba będzie więcej zapłacić.