Sprawdzone filamenty od Fiberlogy

Do wydruków rekreacyjnych, wykonywanych na własne potrzeby nadawał się każdy filament, nawet najmniej precyzyjny. Posiadacze drukarek używanych w celach rekreacyjnych nie należeli bowiem do zbyt wymagających, dlatego też często używali filamentów o mniejszej jakości, w zupełności wystarczających do ich potrzeb. Profesjonalny druk figurek kolekcjonerskich był jednak zajęciem wymagającym najlepszych, najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku.

Filamenty do wydruków precyzyjnych od Fiberlogy

filament fiberlogyDo najbardziej szczegółowych technik druku SLS, jakimi wykonywaliśmy wszystkie zamówienia potrzebny był równie nowoczesny filament, gdyż proste odmiany nie umożliwiały tworzenia detali oraz bardzo niewielkich elementów, często spotykanych w tego rodzaju wydrukach. Przez kilka lat zdążyliśmy przetestować materiały od wielu różnych producentów, z różnym efektem, aczkolwiek najczęściej wybieraliśmy filament Fiberlogy do wydruków precyzyjnych. Filament ten przeznaczony był właśnie do tworzenia kształtów za pomocą najbardziej szczegółowej techniki drukowania SLS, umożliwiając wydruki o największej ilości detali na jak najmniejszej powierzchni, więc idealnie nadawał się do drukowania unikatowych figurek, elementów gier planszowych czy nawet części modeli. Odmiana przez nas używana posiadała bardzo podobną sprężystość i twardość do żywicy modelarskiej. Kształt nią wykonany był po zastygnięciu bardzo odporny na kruszenie czy łamanie po naprężeniu, idealnie nadając się do dalszej obróbki czy malowania. Z racji niewielkiej twardości, mógł być on tym łatwiej używany do tworzenia części modeli, montowanych za pomocą klejów akrylowych, choć nie był polecany do wydruku elementów ruchomych, łatwo ulegających uszkodzeniu.

Nie był to jednak jedyny filament od Fiberlogy, który mieliśmy okazję przetestować, gdyż w ofercie firmy można było znaleźć całą gamę materiałów do wydruków trójwymiarowych, przeznaczonych zarówno do użytku rekreacyjnego jak i typowo użytkowego. Wszystkie filamenty, niezależnie od rodzaju czy rekomendowanej techniki, posiadały certyfikaty jakości od wszystkich producentów najbardziej zaawansowanego sprzętu do wydruków trójwymiarowych, i były często polecane przez nich do użycia z najlepszymi modelami drukarek precyzyjnych.