Tanio wypożyczyłem samochód zastępczy

Jakieś kilka tygodni temu miałem kolizję swoim samochodem. Wszystko stało się zupełnie przypadkowo i nie ja byłem jej sprawcą, ale tył mojego samochodu nadawał się jedynie do remontu. Na miejscu od razu pojawili się przedstawicie różnych pomocy drogowych, co na szczęście okazało się bardzo pomocne. Dowiedziałem się od nich, że mój samochód może zostać odholowany na koszt sprawcy do dowolnie wybranego przeze mnie serwisu. Zaproponowali mi również auto zastępcze.

Samochód zastępczy podstawiono mi pod dom

dobra tania wypożyczalnia samochodów w łodziChętnie skorzystałem z oferty pomocy drogowej, ale tylko w zakresie odholowania mojego pojazdu. Wiedziałem już, że auto zastępcze mogę sobie zamówić z dowolnej wypożyczalni. Teraz działa to w taki sposób, że wypożyczenie auta zastępczego rozliczane jest bezgotówkowo. Wypożyczalnia wnioskuje o zwrot pieniędzy za samochód bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Na takiej samej zasadzie swoje wynagrodzenie otrzymuje również pomoc drogowa. Ja w każdym razie wiedziałem, że niedaleko mnie mieści się dobra tania wypożyczalnia samochodów w Łodzi i to z jej usług chciałem skorzystać. Znałem jej właścicieli osobiście, więc pomyślałem, że dam im zarobić. Bardzo się zdziwiłem jak do nich w tej sprawie zadzwoniłem, bo okazało się, że samochód zastępczy chętnie podstawią mi pod sam dom. Dla mnie to było bardzo wygodne tym bardziej, że po okresie wypożyczenia również w ten sam sposób go ode mnie odbiorą. Wiadomo, że chodziło im też o to, żeby za taką usługę doliczyć sobie odpowiednią opłatę. Przyznam szczerze, że nawet nie zastanawiałem się nad kosztami wynajęcia samochodu, bo wszystko było rozliczone w ramach poniesionej szkody. Wiem jednak, że ta wypożyczalnia w Łodzi ma jedne z najniższych cen, jeśli chodzi o wypożyczanie samochodów. Ja zdecydowałem się na niedrogi samochód, który swoją klasą był zbliżony do mojego rozbitego samochodu.

Teraz już wiem, że przy kolizji nie trzeba się wcale stresować. Dotyczy się to jednak kierowców poszkodowanych a nie sprawców. W moim przypadku było tak, że od razu mogłem skorzystać z pomocy drogowej. Jeszcze w ten sam dzień wypożyczyłem sobie auto zastępcze, które podstawiono mi pod dom. Na tej samej zasadzie po tygodniu oddałem auto do wypożyczalni. No i za nic nie musiałem płacić z własnej kieszeni.