Ukraińskie agencje pracy w Polsce

Ostatnio pojawiło się sporo firm pośrednictwa pracy, które kapitałowo są powiązane z kapitałem ukraińskim. Ukraińskie firmy zakładają na terenie Polski spółki, które zajmują się przede wszystkim rekrutacją pracowników z Ukrainy do pracy na terenie Polski. Tego typu biura pracy tymczasowej są tłumnie odwiedzane przez Ukraińców, ponieważ są prowadzone przez Ukraińców, często również mających doświadczenie w pracy zarobkowej na emigracji w Polsce.

Zalety ukraińskich agencji pracy

agencja tymczasowej pracy z ukrainyTego typu agencje pracy prowadzą rekrutację na dwóch polach: pierwsze, to rekrutacja wśród Ukraińców pracujących już w Polsce, bądź aktualnie nieaktywni zawodowo, ale mieszkający w Polsce. W skrócie, chodzi o całość diaspory ukraińskiej w Polsce. Drugie pole działania to rekrutacja Ukraińców aktualnie przebywających na terenie Ukrainy.  Taka agencja tymczasowej pracy z Ukrainy szuka pracowników albo za pośrednictwem stacjonarnych filii lub placówek współpracujących, albo za pośrednictwem internetu. Ukraińskie agencje pracy tymczasowej chętniej współpracują ze swoimi rodakami, zwłaszcza takimi, którzy mają sami doświadczenie w pracy w Polsce bądź na zachodzie Europy. Dodatkowo, tego typu agencje pracy zajmują się pomocą ludności ukraińskiej w zorganizowaniu sobie życia prywatnego: poszukują mieszkań dla Ukraińców, poszukują miejsc aktywności stowarzyszeń o charakterze filoukrainistycznym, próbują zaktywizować Ukraińców również w sensie pozazawodowym i dążą do integracji środowisk ukraińskich i polskich. Co więcej, agencje tymczasowej pracy z Ukrainy oferują również pracę tymczasową w innych krajach Unii Europejskiej i pomagają zorganizować życie oraz dopełnić formalności związanych z opuszczeniem Polski i zamieszkaniem w innym kraju UE. Współpraca z tego typu agencją jest bardzo korzystna zarówno dla samych Ukraińców, jak i dla polskich pracodawców.

Ukraińskie firmy, mają lepszy kontakt z Ukraińcami niż polskie biura pośrednictwa pracy. Co więcej, mają również większy zasięg i mogą dostarczyć nam zdecydowanie większej ilości pracowników. Oczywiście, Ukraińcy znają reali życia swoich rodaków i są w stanie do nich skuteczniej dotrzeć. W końcu nam też bardziej imponuje obraz naszego rodaka, któremu w jakiś sposób powiodło się zagranicą niż obcojęzycznego rekrutera.