Urządzenia rozładowujące big-bagi

Pracując na dużym magazynie mamy do czynienia z wieloma wielkogabarytowymi produktami, pakunkami, itp. Jednym z zadań, które wymagają większej i szczególnej uwagi jest rozładunek dużych worków typu big-bag. Przechowywane są w nich ciężkie materiały, więc żeby udało się je rozładować bezpiecznie i bez większego uszczerbku na naszym zdrowiu i ich jakości, wymagane są odpowiednie sprzęty zapewniające wszelkie niezbędne standardy pracy.

Rozładunek big-bagów – odpowiednie urządzenia

urządzenie do rozładunku big-bagRazem z kilkoma innymi pracownikami naszym głównym zadaniem jest zajmowanie się właśnie dużymi worami. Znajdują się w nich często różne materiały budowlane, różnego rodzaju żwiry i piachy, czy inne produkty i półprodukty. Worki są specjalnie do tego przystosowane, dlatego też specjalnie przystosowany musi być sprzęt pozwalający na rozładunek. W tej kwestii bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, jak zawsze przy pracy z tego typu ciężarami. Uzgodniliśmy z kierownikiem i szefostwem, że musimy mieć odpowiedniej jakości urządzenie do rozładunku big-bag. To, na czym pracowaliśmy do tej pory, wymagało już zmiany. Nie czuliśmy się pewnie pracując z obecnym sprzętem i czuliśmy ryzyko korzystania z niego. Z zaoferowanych przez kierownictwo opcji wybraliśmy takie urządzenie, które go specyfikacja spełniała wszelkie wymogi. Wyjaśniliśmy, dlaczego tego właśnie potrzebujemy, bo nikt wie jakie są nasze potrzeby lepiej niż my, bo to my przy tym pracujemy. Udało się znaleźć sprzęt bardzo dobrej jakości. Taki, który pozwalał nam na komfortową pracę. A to jest szczególnie ważne, gdy praca jest tak wymagająca. Cieszymy się, że udało się tak łatwo przekonać pracodawców, że zmiany są potrzebne, bo do tej pory nie bylibyśmy pewni, że wszystko w pracy będzie przebiegało sprawnie i bez problemów. Teraz jesteśmy pewni, że nic złego stać się nie może.

Praca przy workach typu big-bag wymaga pewnej wprawy i ostrożności. Jednak bez urządzeń, które zostały stworzone właśnie do takich celów, sam człowiek nie dałby rady zdziałać zbyt wiele. Jako pracownik, którego zadaniem jest właśnie taki rozładunek muszę wiedzieć z czym pracuję i czy taka praca jest w pełni bezpieczna dla mnie oraz osób znajdujących się w pobliżu. Nowy sprzęt może mi to zapewnić w całej rozciągłości.