Usługi udzielania leasingu

 

Coraz więcej przedsiębiorstw handlowych, oraz usługowych, zaopatruje się w różnego rodzaju pojazdy firmowe, które traktowane są w firmie jako narzędzia pracy. Niemniej jednak niektóre przedsiębiorstwa, ze względu na brak możliwości finansowych, korzysta z różnych form finansowania zakupu nowego pojazdu.

Korzystne finansowanie samochodu dla firmy

leasing samochodu dla firmyPojazdy które są już wysłużone, oraz nie nadają się do dalszego poruszania po drogach, stwarzają zagrożenie na drodze, dlatego też firmy które wymagają zakupu nowej floty pojazdów służbowych dla pracowników, zaopatrują się w takiego rodzaju formę finansowania jak leasing na samochód. Warto zapoznać się z możliwością wzięcia leasingu na samochód firmowy, gdyż jest to bardzo korzystna forma finansowania. Leasing samochodu dla firmy, opiera się na wpłacie początkowej w wysokości kilkunastu procent wartości pojazdu, jak również możliwości spłaty ratalnej za użytkowanie pojazdu, z częstotliwością miesięczną. Rata za pojazd jest niezmienna przez cały okres trwania umowy, a jej wysokość uwzględniona jest w umowie leasingowej, wcześniej podpisanej przez obie strony. Rata leasingowa ustalana jest odgórnie przez leasingodawcę, jak również przez leasingobiorcę, dzięki czemu przedsiębiorca dokonujący zakupu samochodu na firmę, może wcześniej zapoznać się z wysokością raty, którą zobowiązuje się opłacać każdego miesiąca, przez co najmniej dwa lata.

Po upływie terminu umowy leasingowej, przedsiębiorca ma dwie możliwości. Pierwszą jest wykup leasingowanego pojazdu na własność, oraz rejestrację pojazdu na własne nazwisko. Kwota wykupu także uwzględniona jest w umowie leasingowej. Drugą natomiast możliwością, jest oddanie leasingowanego pojazdu w ręce leasingodawcy, oraz zakup innego pojazdu, nowszego oraz bardziej ekonomicznego.