Uzależnienie od seksu a terapia

Dziś seks nie jest tematem tabu, jak to było chociażby sto lat temu. Obecnie mówi się o nim wszędzie. Jest on ważnym tematem chociażby z tego względu, że wiele osób zmaga się z uzależnieniem od niego. To natomiast doprowadza do rozpadów małżeństw, do utraty najbliższych, do utraty poczucia własnej wartości.

Czy uzależnienia można leczyć?

terapia uzależnień seksualnych krakówUzależnienie od seksu, jest niezwykle poważnym problemem. Mogłoby się wydawać, że w małżeństwie, nie stanowi ono żadnego problemu. Czy jednak faktycznie tak jest? W przypadku uzależnienia, dana osoba nie zna limitów. Dla współmałżonka dana sytuacja może być niezwykle uciążliwa i męcząca, jeśli ma on znacznie mniejsze libido. Może dochodzić do aktów niewierności. Może również okazać się, że dana osoba ma nieco spaczony pogląd na temat seksu. To wszystko nie może zostać rozwiązane normalnym tokiem rzeczy, tutaj potrzeba specjalisty i terapii. Takie uzależnienie można bowiem wyleczyć. Można nad tym wszystkim pracować, znaleźć rozwiązanie, uświadomić danej osobie problem. W wielu przypadkach osoba uzależniona czuje się źle ze swoim postępowaniem, nie potrafi jednak zahamować swoich odczuć. Dlatego takie osoby często dobrowolnie zgłaszają się na terapię. Dziś w wielu miejscach organizowana jest terapia uzależnień seksualnych Kraków między innymi na swoim terenie ma wielu specjalistów, którzy je prowadzą. Oczywiście szukając pomocy, warto zajrzeć na strony internetowe. Tam można znaleźć adresy placówek, w których można uzyskać pomoc.

Uzależnienia nigdy nie niosą za sobą nic pozytywnego. Dlatego też osoby uzależnione od seksu, podobnie jak osoby uzależnione od wielu innych rzeczy, muszą szukać pomocy. Najlepszym jej źródłem jest natomiast terapia, często grupowa. Można bowiem na niej dzielić się swoimi odczuciami.