W mojej firmie korzysta się z opakowań kartonowych

Odkąd tylko otwarłem swój zakład produkcyjny to szukałem idealnego rozwiązania w zakresie pakowania produkowanych rzeczy do wysyłki do kontrahentów. Jako, że produkuję dość delikatne rzeczy to musiałem je odpowiednio na taki transport zabezpieczyć. Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby moje produkty docierały do klientów z jakimkolwiek uszkodzeniem. Dlatego zainwestowałem w naprawdę najlepsze pudełka wykonane z kartonu.

Specjalnie projektowane opakowania zamawiam u producenta

producent opakowań kartonowychNajlepszym co można było wymyślić w kwestii pakowania towarów są właśnie kartony. Jest to niezwykle funkcjonalny materiał, który na dodatek można dowolną ilość razy przetwarzać. To niesamowite, że ten materiał powstaje z makulatury, którą później sam się staje. Można powiedzieć, że to takie optymalne dla ekologii produkcyjne perpetum mobile. W każdym razie ja korzystam ze specjalnie zaprojektowanych dla mnie opakowań. Chodzi o to, że do wysyłki moich towarów potrzebne są opakowania, które w środku mają zrobione specjalne przedziałki. Pomiędzy te kartonowe przedziały układam pojedynczo swoje towary. Takie indywidualne zamówienie realizuje dla mnie znajomy producent opakowań kartonowych. To nie jest tak, że to jest jakieś niespotykane gdzie indziej zamówienie. Chodzi tylko o to, że producenci takich kartonów na co dzień nie sprzedają w dużych ilościach, więc produkują je tylko wówczas, gdy klient zamówi ich odpowiednią ilość. A ja raz w miesiącu potrzebuję pięć tysięcy sztuk takich opakowań, więc producentowi opłaci się je dla mnie tylko produkować. W każdym razie w mojej firmie konieczne jest używanie kartonów dzielonych, ponieważ żaden inny rodzaj opakowania nie sprawdził się tak jak ten. Wysyłając do swoich odbiorców towar w takim opakowaniu mogę być w stu procentach pewnym, że dotrze on do odbiorcy w całości i, że będzie wyglądać tak jak powinien.

W logistyce towarów bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie na wypadek wstrząsów czy trzęsień, jakie często zdarzają się w trakcie transportu. W mojej firmie używam opakowań kartonowych ze specjalnymi przedziałami w środku. Chronią one poszczególne rzeczy w kartonach przed uderzaniem jednej o drugą. Dzięki temu przewożone produkty są całkowicie bezpieczne. Opakowania zamawiam indywidualnie w bardzo dużych ilościach.