Właściwości ksylitolu i erytrytolu

Osoby, które dbają o swoją linię, starają się zdrowo odżywiać często rezygnują z cukru. Mogą oni wówczas zdecydować się na zdrowsze zamienniki, które są niskokaloryczne, nie zmieniają smaku potraw. Zdrowymi alternatywami dla cukru są słodziki, takie jak ksylitol czy erytrytol, które można wykorzystać do słodzenia kawy oraz herbaty, dodawać do wypieków. Mają one właściwości antyoksydacyjne. Te naturalne słodziki są doskonałą propozycją do wszystkich tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Ich stosowanie przynosi szereg korzyści.

Korzyści ze stosowania ksylitolu i erytrytolu

ksylitol czy erytrytol zamiast cukruOsoby, które zastanawiają się, co wybrać ksylitol czy erytrytol zamiast cukru, powinny zapoznać się z ich właściwościami. Są bezpiecznymi zamiennikami białego cukru, który szkodzi, jest przyczyną otyłości, nadwagi, próchnicy oraz złej kondycji skóry. Erytrytol występuje naturalnie w niektórych owocach, warzywach, grzybach, jest niskokaloryczny, ma niski indeks glikemiczny. Mogą go stosować nawet osoby z cukrzycą. Cieszy się dużą popularnością wśród ludzi na diecie. Ksylitol z kolei jest popularnym dodatkiem do ciast, deserów oraz innych niskokalorycznych potraw. Wykazuje korzystny wpływ na układ trawienny i kostny. Mogą po niego sięgnąć ludzie, którzy chcą zwiększyć ilość wapnia w swoim jadłospisie. Oba te słodziki naturalne słodziki są zdecydowanie lepszym wyborem od cukru. Ksylitol ma właściwości przeciwpróchnicze, często sięgają po niego osoby mające problem z insulinoodpornością. Należy jednak zachować umiar w jego stosowaniu, gdyż może powodować niepożądane objawy ze strony układu pokarmowego. Nie jest wskazany w przypadku ludzi, którzy zmagają się z zespołem jelita drażliwego. Erytrytol jest bezpieczne dla cukrzyków, dobrze przyswajalny przez organizm. Tak jak ksylitol może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego oraz biegunki.

Warto zrezygnować z cukru, gdyż jego stosowanie nie jest zdrowe. W obecnych czasach istnieje szereg naturalnych słodzików, które są bezpieczne, wzbogacają smak naszych potraw. Do wyboru mamy zarówno ksylitol, erytrytol, jak i stewię. Oferta jest bardzo różnorodna, zdrowe zamienniki z pewnością docenią osoby, które są na diecie, zmagają się z cukrzycą lub innymi schorzeniami. Są doskonałą propozycją dla diabetyków, osób z nadwagą i otyłością. Stosowane z rozsądkiem są bezpieczne i nie powodują nieprzyjemnych dolegliwości.