Własna uprawa truskawek

Wiele osób uważa, iż prowadzenie plantacji truskawek jest bardzo proste. Jest to prawdą, jednak wymagana jest przy nich szczególna regularność przy nawadnianiu oraz nawożeniu, bez których nasze truskawki nie urosną takie jakbyśmy chcieli. Aby był duże i smaczne musimy je nawadniać, nawozić, a także chronić przed szkodnikami. Ważne są też nasze kroki przed ich posadzeniem oraz dobór krzaczków owocowych, dzięki czemu będziemy bardzo zadowoleni.

Prosta i satysfakcjonująca uprawa truskawki

najplenniejsze truskawki - nawożenieZapewne wielu z nas marzyło o tym, aby posadzić truskawki, jednak te owoce wyglądają na bardzo delikatne i ciężkie w uprawie. Jak się jednak okazuje są banalnie proste, jednak wymagają przed ich posadzeniem odpowiednich czynności oraz późniejszej regularności w najważniejszych czynnościach. Co zrobić, aby nasze truskawki doskonale rosły? Przede wszystkim nigdy nie sadźmy ich po pomidorach, ziemniakach czy malinach. Nie wybierajmy też gleb ciężkich ani mało próchniczych. Niech gleba będzie miała odpowiednią gospodarkę wodno-powietrzną. Następnie, aby rosły nam najplenniejsze truskawki – nawożenie gleby przed ich zasadzeniem jest niezmiernie ważne. Gdy już to uczynimy po paru tygodniach możemy zasadzić wybrane przez nas sadzonki. Upewnijmy się, że nie wykazują śladów choroby ani szkodników, gdyż w innym wypadku bardzo szybko rozniosą się po całej uprawie. Posadzone truskawki wymagają już tylko nawożenia wapnem i minerałami na jesień, a także profilaktyki przeciw potencjalnym szkodnikom, aby zminimalizować używanie środków chemicznych do ich wypleniania. Najważniejsze jednak jest podlewanie. Wszystko z powodu bardzo płytkiego systemu korzeniowego truskawek. Przez to bardzo szybko schną, a nie mając odpowiedniego dostępu do wody wypuszczają niewiele owoców, które są małe i niezbyt smaczne. Uważajmy na to.

Jeśli chcemy prowadzić w pełni profesjonalną plantację truskawek to musimy zadbać o kilka kroków, dzięki którym będzie ona naprawdę udana. Poprzez nawożenie, profilaktykę przeciw szkodnikom, a także regularne nawadnianie możemy być pewni, że nasza uprawa wyda nam naprawdę smaczne i duże owoce. Dlatego nie zapominajmy o regularności oraz kilku innych ważnych elementach, przez które moglibyśmy uszkodzić całą nasza uprawę owoców truskawek.