Wszechstronność zastosowania pieluch flanelowych

 

Miękkie i przyjemne w dotyku pieluszki materiałowe niemowlęce są znane od bardzo dawna. Kiedyś służyły do przewijania dzieci, obecnie wiele osób zrezygnowało z nich na rzecz jednorazowych pieluszek, które są zdecydowanie wygodniejsze. Obecnie pieluchy materiałowe są dalej wykorzystywane i sprawdzają się w wielu sytuacjach. Znaleźć można pieluszki wykonane z różnych materiałów, tetrowe, flanelowe i bambusowe. Pieluszki tetrowe wykorzystane wykonane są z chłonnej bawełny, są tanie i bardzo przydatne.

Pielucha flanelowa przyjemna dla skóry malucha

grube pieluchy flaneloweBardzo przyjemne w dotyku są grube pieluchy flanelowe, które wykonane są z miękkiej tkaniny, a naturalny materiał jest miły dla skóry malucha. Ich ciekawy wygląd, a także bogata oferta sprawia, że mogą z powodzeniem służyć jako kocyk dla malucha, który otuli ich ciało i ochroni przed chłodem. Często rodzice wykorzystują je także jako prześcieradło, a także wkład do wózka, zapewniają one komfort i wygodę maluszkom. Przydają się także podczas usypiania dziecka, maluchy często wykorzystują jako przytulanki lub miękki gryzak, który łagodzi dyskomfort związany z wyrzynaniem się pierwszych ząbków. Pieluchą flanelową można wytrzeć także buzię i rączki malucha, można wykorzystać jako myjkę do kąpieli, a także zabrać ze sobą na spacer, by wytrzeć zabrudzenia, które powstały podczas jedzenia lub zabawy. Znajdują zastosowanie w pielęgnacji malucha, są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego z powodzeniem mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Świetnie sprawdzają się jako prześcieradło i wkład do wózka, a także z powodzeniem zastępują kocyk. Pieluchy flanelowe wykonane są z trwałego materiału, który jest odporny i nie niszczy się nawet podczas wielokrotnego prania. Bogata oferta tego typu produktów na rynku sprawia, że rodzice mogą wybrać produkty, które odpowiadają ich potrzebom. Warto zaopatrzyć się zarówno w pieluchy tetrowe, flanelowe, jak i bambusowe oraz muślinowe, gdyż z pewnością będą one bardzo przydatne.

Można stosować je od pierwszych dni życia malucha, są przyjemne w dotyku i wykonane z naturalnej tkaniny. Wysoka jakość materiału sprawia, że nie zawierają one toksycznych substancji i są odpowiednie dla wrażliwej oraz delikatnej skóry malucha. Przydadzą się one wszystkim rodzicom, mogą być wykorzystane podczas karmienia piersią, umożliwiają dyskretne podawanie pokarmu. Sprawdzają się także jako podkłady i otulacze i kocyki.