Wszystko, co musisz wiedzieć o rozjaśniaczu

Dzięki możliwości zmianie włosów możemy dobrać idealną do własnej karnacji i osobowości fryzurę. Rynek oferuje nam obecnie mnóstwo odcieni, które możemy samodzielnie nanieść na włosy. Jednak o ile osoby o jasnych włosach nie mają trudności z przyciemnieniem kosmyków, o tyle w odwrotnej sytuacji zmiana na jaśniejszy kolor może przysporzyć nie lada problemów. 

Czym rozjaśnić włosy?

rozjaśniacz do włosówW takiej sytuacji rozjaśniacz do włosów przychodzi z pomocą. To właśnie dzięki niemu możemy stać się posiadaczami platynowego blondu, nawet jeśli z natury jesteśmy szatynami. Czym w takim razie jest rozjaśniacz, że daje nam takie możliwości? Obecnie rozjaśniacz może występować pod różnymi postaciami. Może nim być szampon, żel, proszek, pasta czy emulsja. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i koloru wyjściowego występują one w różnym stężeniu. Najczęściej spotykanymi są stężenia 3%, 6%, 9%, a nawet 12%. W przypadku tego ostatniego, produkty o tak wysokim stężeniu są w stanie rozjaśnić kosmyki włosów nawet o 7 tonów. Warto jednak pamiętać, że z tak wysokimi stężeniami nie warto ryzykować samodzielnie w domu. W celu rozjaśnienia włosów, zawsze zdecydowanie lepiej wybrać się do specjalisty, który posiada w tej kwestii doświadczenie. Na jakiej jednak zasadzie działa rozjaśniacz, że jesteśmy w stanie osiągnąć tak spektakularne efekty? Dzięki zmiękczeniu struktury włosa składniki aktywne zawarte w produkcie docierają do jego wnętrza i niszczą pigment. 

Wielu z nas, rozjaśniacz może kojarzyć się z największym złem, przez które wypadną nam wszystkie włosy. Weźmy jednak pod uwagę, że stosowanie tego produktu z rozwagą i w połączeniu ze środkami nawilżającymi nie wpłynie w najmniejszym stopniu na ich kondycję. Prawidłowa pielęgnacja może nawet przyczynić się do jej poprawy.