Wybieramy idealną skandynawską meblościankę

Styl skandynawski od lat cieszy się ogromną popularnością i króluje nie tylko na salonach, ale również w naszych domach. Stale ewoluuje, jednak od samego początku jego najważniejszymi cechami są prostota i minimalizm. Skandynawskie meblościanki to jedne z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych w tym stylu mebli. Sprawdź, jaką wybrać, by oddać prawdziwego skandynawskiego ducha. 

Poczuj powiew świeżości dzięki skandynawskiej meblościance 

skandynawskie meblościankiAranżując wnętrze w stylu skandynawskim niezbędne będą między innymi skandynawskie meblościanki. To meble nie tylko praktyczne, ale również piękne i doskonale wpisujące się w aktualne trendy wnętrzarskie. Idealna meblościanka w stylu skandynawskim powinna być utrzymana w jasnych kolorach i wykonana z naturalnych materiałów. Dobrym połączeniem będzie na przykład ciepłe drewno i delikatna szarość lub biel, a także dodatki w postaci zrobionych na szydełku serwetek lub bawełnianych poduch. Można pokusić się również o elementy złota, na przykład na klamkach lub subtelne akcenty czerni na frontach, które nadadzą meblościance wyrazistości oraz niepowtarzalnego charakteru. Styl skandynawski kocha też minimalizm. Dobrze więc, aby wybrany mebel nie był zbyt duży i został umieszczony w jasnym, przestronnym pomieszczeniu, w którym będzie grał pierwsze skrzypce i zwracał na siebie uwagę. Warto pokusić się również o własnoręczne wykonanie elementów dekoracyjnych, które podkreślą naturalizm każdej skandynawskiej meblościanki i dodadzą jej więcej uroku. 

Jak widać styl skandynawski nie jedno ma imię, dlatego też meblościanki utrzymane w jego duchu mogą być bardzo różne. Jedno jest pewne – decydując się na tego rodzaju mebel, każde wnętrze zyska nowy, wyrazisty charakter, a nam absolutnie nie grozi aranżacyjna nuda.