Wybieramy skrzynkę do instalacji gazowej

 

Przy montowaniu instalacji gazowej należy zachować ostrożność, by nie doszło do wybuchu. Nikt nie chciałby, by jego domu czy mieszkanie stanęło w płomieniach, dlatego montowaniem zajmują się profesjonaliści. Na etapie budowy domu od podstaw można w bardzo prosty sposób zamontować odpowiednie sprzęty, w tym znaleźć miejsce dla skrzynki gazowej.

Gdzie umieścić skrzynkę do instalacji gazowej?

skrzynka do gazowej instalacjiPoczynając od wyboru najlepszego miejsca do ustawienia skrzynki, powinno się wyeliminować wszelkie miejsca niebezpieczne i położone w zasięgu wzroku oraz małych rączek dzieci. Nawet zamykana na klucz skrzynka do gazowej instalacji nie jest w stanie kompletnie zabezpieczyć wnętrze jej przed ciekawskimi pociechami. Dobre ustawienie jej w szkołach jest podwójnie ważne, bo tam znajduje się niekiedy kilkaset uczniów mogących zrobić sobie krzywdę nieodpowiednim odchodzeniem się z zawartością skrzynki. Dlatego zamek zamykany na sworzeń i masa oznaczeń o tym, że w środku znajduje się niebezpieczeństwo, jest konieczne. Bardzo pomaga również monitoring zamontowany nad skrzynką. W przypadku domu jednorodzinnego można pozwolić sobie na zamontowanie zaworu wewnątrz domu lub w zabudować go skrzynką na zewnątrz. Jeżeli instalacja jest prowadzona już na etapie stawiania konstrukcji, wtedy można pozwolić sobie na wolność wyboru. Jeżeli nie będzie dla niej miejsca w postawionym budynku, wtedy należy zamontować ją w pomieszczeniu najmniej uczęszczanym przed domowników. Jeżeli skrzynka już będzie na zewnątrz, dobrze by było, by jej kolory nie blakły pod wpływem promieniu słonecznych. Należy wybierać takie skrzynki, które zapewniają oryginalny kolor przez wiele lat oraz które są odporne na korozję. Gdyby nie były wykonane ze stali nierdzewnej, mogłoby się tak stać, że zamknięcie zardzewiałoby i niemożliwe lub utrudnione stałoby się dostanie do środka. Jest to niebezpieczne, bo w przypadku zagrożenia życia wywołanego przez gaz, służby porządkowe będą miały utrudniony dojście do środka.

Jeżeli ktoś potrzebuje niewymiarowej skrzynki, może ją zakupić bez obaw – na rynku istnieje wielu producentów skrzynek i innych akcesoriów, które pomogą ochronić dojścia do gazu. Niektórzy proponują wykonanie skrzynki na wymiar, u innych wybór jest tak duży, że z pewnością uda się wybrać odpowiedni model.