Wybór innowacyjnych elewacji wentylowanych

Współczesne budownictwo zdecydowanie stawia na nowoczesne rozwiązania, które są doceniane przez inwestorów. Nic dziwnego więc, że innowacyjne elewacje wentylowane cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Na czym dokładnie polega taki system, jaki jest koszt elementów oraz montażu? A także czy warto decydować się na takie rozwiązanie w swoim domu?

Zalety elewacji wentylowanych

innowacyjne elewacje wentylowane - montażW przypadku elewacji wentylowanych pomiędzy kolejnymi warstwami tworzy się szczelinę powietrza, czyli inaczej mówiąc pozostawia wolną przestrzeń. Służy ona w szczególności temu, by wyeliminować ryzyko powstania zawilgocenia elewacji. Zastosowanie okładziny elewacyjnej wentylowanej jest w pełni korzystnym rozwiązaniem, które posiada liczne zalety. Pierwszą z nich jest bogactwo kolorystyki oraz rodzajów okładzin. Kolejną trwałość oraz solidność konstrukcji, a także możliwość łatwej wymiany poszczególnych elementów takiej konstrukcji w razie ich uszkodzenia albo zniszczenia, bez występowania konieczności montowania takiego systemu od nowa. Jest również odporna na działanie wiatru, ognia czy korozji, a także łatwa w utrzymaniu. Jeżeli interesują nas innowacyjne elewacje wentylowane – montaż jest istotną kwestią. Producenci zapewniają kupującym szeroki zakres w kontekście wyboru odpowiedniego materiału, kolorystyki czy kształtów. Takie elewacje wentylowane mogą być wykonane z płyt włóknowo-cementowych, kompozytów magnezowych, ceramiki, elementów drewnianych czy betonu architektonicznego. Niezwykle często ze względu na szczególne właściwości wybierane są płyty włóknowo-cementowe. Są one stworzone z naturalnych materiałów, dzięki czemu w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz dla środowiska, dzięki czemu doceniają je zarówno inwestorzy, jak i specjaliści z tej dziedziny. Warto zwrócić uwagę na trwałość oraz wytrzymałość płyt, która zapewnia znaczną żywotność elewacji oraz jej doskonały wygląd.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby elewacja naszego domu była trwała, estetyczna oraz odporna na działanie czynników zewnętrznych, na przykład na nasiąkanie wilgocią, warto wziąć pod uwagę innowacyjne elewacje wentylowane. Ważne jest to, aby móc dokładniej zapoznać się z dostępnymi rodzajami materiałów, z jakich są wykonane oraz sposobami montażu.