Wypożyczalnie samochodów współpracują z warsztatami i serwisami

Jeśli posiada się kilkuletni bądź starszy samochód to trzeba liczyć się z tym, że w jakimś momencie może on odmówić posłuszeństwa i trzeba go oddać do warsztatu samochodowego bądź autoryzowanego serwisu. Jeśli ma się tylko jeden samochód to na ten czas zostaje się praktycznie bez auta. Każdy serwis i warsztat oferuje możliwość wynajęcia samochodu zastępczego. Współpracują one bowiem z wypożyczalniami samochodów.

Jak wynająć auto zastępcze?

wynajem aut osobowych w katowicachGdy oddaje się swój samochód do serwisu autoryzowanego dla swojej marki pojazdu to najczęściej jest tak, że auto zastępcze można wynająć bezpośrednio od serwisu. Mają one do dyspozycji bardzo ograniczoną ilość takich samochodów. W zwykłych warsztatach samochodowych można wypożyczyć samochód, ale jest on podstawiany przez zewnętrzną wypożyczalnię. Dla klientów warsztatu koszty takiego auta zastępczego są dokładnie takie same jak w przypadku skorzystania z wypożyczalni oferujących wynajem aut osobowych w Katowicach. Wypożyczalnie współpracują z warsztatami, bo te nie dysponują własną flotą pojazdów na wynajem. Oddając swój samochód do nieautoryzowanego warsztatu trzeba jedynie zgłosić chęć skorzystania z auta zastępczego. Pracownik warsztatu przedstawia nam ofertę wypożyczalni, z którą warsztat współpracuje. Samochód może zostać podstawiony bezpośrednio pod dom osoby, która na takie rozwiązanie się decyduje. Jeśli w warsztacie umawiamy się na naprawę auta w przyszłym terminie to można od razu zamówić na ten dzień samochód zastępczy i wówczas wyjeżdża się nim bezpośrednio z warsztatu. Ceny wynajęcia auta zastępczego są dokładnie tak same jak ceny wynajęcia auta bezpośrednio w wypożyczalni. Równie dobrze taki samochód można sobie wypożyczyć we własnym zakresie z dowolnej wypożyczalni. Wyjątek stanowi naprawa samochodu po kolizji, gdzie w ramach ubezpieczenia samochód zastępczy można mieć całkowicie bez kosztów.

Oddając samochód do warsztatu trzeba skorzystać z rozwiązania w postaci wynajmu auta zastępczego. Jeśli korzystamy z auta na co dzień to funkcjonowanie bez niego jest praktycznie niemożliwe. Dlatego najlepiej od razu w warsztacie zamówić sobie auto, które wypożyczalnia samochodowa podstawi bezpośrednio pod wskazany adres. Samo podstawienie samochodu nic nie kosztuje, ale za wynajem trzeba będzie zapłacić.