Wyszczuplające działanie kriolipolizy

Zabiegi, które modelują sylwetkę cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach. Dzięki nim można bowiem zapewnić sobie nienaganną sylwetkę, pozbyć się niepożądanej tkanki tłuszczowej, co z pewnością korzystnie wpływa na zadowolenie ze swojego wyglądu oraz pewność siebie. Jedną z bezpieczniejszych metod, która polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych jest kriolipoliza. Jest ona doskonałą alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. Metoda ta wymaga użycia specjalnego sprzętu.

Doskonała sylwetka dzięki kriolipolizie

kriolipoliza poznańWażne jest, by ochronić skórę przed niechcianymi odmrożeniami, zastosować specjalny okład. Salony kosmetyczne posiadają zazwyczaj kilka rozmiarów aplikatorów, które służą do zamrażania. Należy dobrać je do obszaru skóry, na którym wykonywany jest zabieg. Dzięki tej metodzie można skutecznie zredukować tkankę tłuszczową. Wymagana jest jednak cierpliwość, gdyż efekty nie są widoczne od razu. Martwa materia jest usuwana przez ciało przez kilka tygodni. W wielu gabinetach oferowany jest zabieg, jakim jest kriolipoliza Poznań to miasto, gdzie zamrażanie tłuszczu jest często wybierane przez klientki, którym zależy na pozbyciu się nadmiernych kilogramów. Najczęściej wykonywana jest ona na brzuchu, udach, pośladkach oraz łydkach. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczoną osobę, która dysponuje wysokiej jakości sprzętem. Skóra jest poddawana niskiej temperaturze, która powinna być uzależniona od stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Po zabiegu komórki tłuszczowe zostają usunięte. Czasem mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, siniaki lub opuchlizna, jednak to niepożądane objawy szybko znikają. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie wymarzonej sylwetki w sposób szybki oraz bezpieczny. W połączeniu z odpowiednią dietą i regularną porcją ruchu można osiągnąć satysfakcjonujące efekty. 

Zabieg ten często jest porównywany do liposukcji, która wymaga użycia skalpela. Zaletą kriolipolizy jest fakt, iż jest nieinwazyjna, umożliwia zamrożenie tłuszczu, który jest wydalany z organizmu. Z kolei liposukcja jest operacją, która polega na wycięciu fragmentów tłuszczu. Wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, do których zaliczyć można blizny, zakrzepy oraz infekcje. Koszt zabiegu jest uzależniony od tego, na jakich partiach ciała jest wykonywany.