Zastosowanie materaców kokosowych

Bardzo dużą popularnością cieszą się materace kokosowe. Są używane w łóżkach dziecięcych oraz dorosłych osób. Materace produkuje się z różnych surowców. Najczęściej są to pianki oraz sprężyny kieszeniowe. Żeby utwardzić taki materac uzupełnia się go o dodatkową warstwę i może to być właśnie warstwa kokosowa. Dostępne są one w różnych wariantach wyboru.

Właściwości warstwy kokosowej w materacu

usztywniony materac kokosowyW wielu materacach stosuje się specjalną warstwę, która jest wykonana ze sprasowanego włókna kokosowego. Połączone są one najczęściej mleczkiem lateksowym, żeby uzyskać jednolity blok. Dzięki temu są one bardziej elastyczne i mogą być zginane bez ryzyka o ich złamanie. Włókno takie jest naturalnym produktem, który pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego. Maty takie są używane w produkcji materaców już od wielu lat. Usztywniony materac kokosowy charakteryzuje się tym, że jest twardszy i zapewnia wysoki komfort oraz zdrowy sen. Takie materace są wytrzymałe i trwałe co sprawia, że są odporne na odkształcenia i mogą służyć przez długie lata. Można go zakupić w różnych wariantach. Mata kokosowa może być łączona z różnymi rodzajami pianki oraz z sprężynami. Kokosowy wkład użyty w takich materacach skutecznie pochłania wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz. Poprawia również cyrkulację powietrza co zapobiega tworzeniu się pleśni oraz roztoczy. Dzięki niemu materac zachowuje swoje prawidłowe właściwości i zwiększa jego odporność na odkształcanie się. Dzięki usztywnieniu ciało nie jest narażona na różne napięcia mięśniowe. Materac kokosowy zapewnia również solidne wsparcie dla ciała osób z większą wagą. Doskonale sprawdza się w profilaktyce wad postawy, ponieważ takie modele mają status produktu medycznego. Posiada również właściwości korekcyjne.

Spanie na materacu kokosowym daje komfort i rozluźnia mięśnie pleców oraz ramion. Kokos wpływa bardzo korzystnie na drogi oddechowe, więc takie materace polecane są dla osób, które cierpią na alergie. Materace kokosowe mają wiele pozytywnych właściwości. Nawet osoby, które lubią niezwykle miękki materace powinny spróbować takiego usztywnianego matą kokosową. Podczas zakupu ważne jest, żeby dokładnie sprawdzić jakość materaca. Tylko ten wysokojakościowy zapewni nas, że będzie nam służył przez długie lata.