Idealne połączenie grzewcze

Każde gospodarstwo domowe zużywa energię elektryczną w dużej ilości. Najwięcej jej jest przeznaczane na ogrzewanie w sezonie jesienno – zimowym. Dlatego też warto zamontować lub zmienić obecne ogrzewanie na ekonomiczne.

Jak połączyć fotowoltaikę z ogrzewaniem?

fotowoltaika i maty grzewczeZe względu na rosnące ceny energii, z pewnością ogrzewanie zasilane energią elektryczną będzie odczuwalne w budżecie domowym. Dlatego też wiele osób z niego rezygnuje, obawiając się wysokich rachunków w sezonie grzewczym. Jednak jest na to skuteczne rozwiązanie rozwiązanie, choć łączy się ze sporą inwestycją. Fotowoltaika i maty grzewcze tworzą idealną parę, która jest najlepszym rozwiązaniem na dzisiejsze czasu. Przede wszystkim jest to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ panele solarne pozyskują energię ze słońca, a maty grzewcze nie generują szkodliwych substancji. Ogrzewanie zasilane panelami fotowoltaicznymi minimalizują koszt korzystania z folii grzewczych niemalże do zera, zatem można na tym zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Montaż takiej instalacji jest bardzo prosty, gdyż folie grzewcze są sprzedawane w formie rolek o szerokości: dwudziestu pięciu, pięćdziesięciu i stu centymetrów. Wystarczy ją przykleić, przywiercić lub przynitować do podłogi, która nie musi być wcześniej specjalnie przygotowywana. Maty są przede wszystkim cienkie i elastyczne, dzięki czemu można je przymocować do podłogi, ściany czy sufitu. Ogrzewanie odbywa się poprzez promieniowanie podczerwone, które ogrzewa przedmioty, ludzi i ścian.

Standardowe systemy grzewcze, ogrzewają powietrze, które później ogrzewa ludzi i przedmioty znajdując się w pomieszczeniu. W przypadku folii grzewczych jest zupełnie inaczej, ponieważ powietrze się nie nagrzewa, a wyczuwalna temperatura jest po około 15 minutach.