Zalety komory hiperbarycznej

Dla większości z nas największą wartością jest oczywiście zdrowie. Dbamy o stan naszego organizmu każdego dnia, w związku z czym prowadzimy zdrowy styl życia, na który składa się zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, a także radzenie sobie ze stresem. Przyznać jednak trzeba, ze czasem takie postępowanie nie wystarcza i chcielibyśmy nieco wzmocnić nasz organizm.

Jak wybrać dobrą komorę hiperbaryczną?

komora hiperbaryczna w krakowieOsoby borykające się z różnego rodzaju schorzeniami mogą skorzystać z pakietu zabiegów w komorze hiperbarycznej. Jest to miejsce, w którym wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem czystego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Ciśnienie to zazwyczaj oscyluje w granicach około trzech atmosfer, a cały zabieg trwa mniej więcej pół godziny. Dla wielu osób jednak problematyczne jest znalezienie dobrej komory. Okazuje się jednak, że komora hiperbaryczna w Krakowie cieszy się ogromnym powodzeniem, a grono zadowolonych pacjentów stale się powiększa. W komorze takiej zabieg wykonywany jest pod kontrolą lekarza, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jest on przeprowadzamy w sposób prawidłowy. Jeśli zaś chodzi o wskazania to przede wszystkim choroby, w których występuje niedotlenienie i obniżona saturacja. Dotyczy to więc osób po zakażeniu koronawirusem, chorych na astmę oskrzelową, czy mukowiscydozę oraz anemię. Dobre efekty uzyskuje się również w przypadku osób borykających się z uporczywymi migrenowymi bólami głowy.

Jeśli chodzi o koszty to nie są one tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać. Warto również skontaktować się z naszym lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ nierzadko okazuje się, że przysługuje nam refundacja tego zabiegu, co znacznie obniża koszty. Warto wiedzieć, że zabiegi powinniśmy wykonywać regularnie, co zapewni nam znacznie szybsze efekty.